Şerit Bariyer

Şerit Bariyer Fiyatları

Krom Şerit Bariyer

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Ürün Kodu: YB01R1
  • Stok Durumu: 8980
Kargo Bedava
Kargo Bedava
garanti

Şerit Bariyer, Yönlendirme Bariyeri, Krom Bariyer, Ayaklı Şerit Bariyer

 

ŞeritBariyerpaslanmaz gövdeye sahip olup, iç ve dış mekanlarda güvenlekullanılabilen profesyonel bir üründür. Paslanmaz malzemeden üretilmiş olup,ürün yüksekliği 91 cm. Şerit uzunluğu 3 metredir. Şerit bariyerlerin dört yönlübağlanabilme özelliği bulunmaktadır.

 

Şerit Bariyer Özellikleri

ŞeritBoyu :          3 metre 

ŞeritEni    :          50mm

Şeritrengi :         Kırmızı

Yüksekliği:          (H) 910mm

Boru Çapı :           63 mm  

Taban Çapı :         320 mm

Ağırlık :                8 kg


Şerit Bariyer Mekanizma Ölçüleri

 

ŞeritBoyu:    3000mm

ŞeritEni:       50mm

Şerit Kilit Sitemi

4Yönlü Bağlama İmkanı

Şerit Bariyer Gövde Özellikleri

 

PaslanmazMalzeme

ZeminÇizilmesini Engelleyici Kauçuk Koruyucu 

 

Şerit bariyer; insan trafiğinin yoğun olduğu mekanlarda yönlendirme, sınırlama ve güvenliği sağlama amacı ile kullanılır. Şerit bariyer modelleri, şerit bariyer çeşitleri ve şerit bariyer fiyatları için bize ulaşın En kaliteli serit bariyer reyon1'de.

şerit bariyer diğer ismiyle yönlendirme bariyeri birçok alanda karşılaşılması oldukça yüksek bir güvenlik elemanıdır.Temel kullanım amacı insan kalabalığını yönlendirmek, düzene ve sırayasokmaktır. Belli başlı bir çok mekânda karşımıza çıkabilmektedir. Örneğin, eczaneler, oteller, müze, fuar, sergi alanları, araba galerisi, bilet gişeleri,bankalar, alışveriş merkezleri, güvenlik noktaları, gibi yerlerde kişilerinhareket alanını sınırlayıcı ve düzenleyici bir işleve de sahiptirler. Bununyanında şeritlerin bir diğer özelliği ise konulduğu yeri güvenlik alanınaalması ve korumasıdır. Örneğin bir araba galerisinde arabalar bu şeritlerlebirbirlerinden ayrılabilirler. Eczane ve alışveriş merkezlerin de sosyalmesafenin korunmasında dikkat çekici bir üründür. Yine müze gezilerindekişilerin bu şeritlere rastlamaları bu şeritlerin olduğu yere girişin yasakolmasını da belirtmektedir. Böylece şeritlerin düzenleyici etkisi kadarkoruyucu ve güvenliği artırıcı etkisinin varlığını yok saymamak gerekir.Bununla birlikte havaalanları, alışveriş merkezleri gibi kişilerinhareketlerini yönlendirici bir görevi de üstlenirler. Genellikle bu tipyerlerde insanların paslanmaz ayaklı şerit bariyer görmesi oldukça sık rastlanan bir durumdur. Kırmızı rengin dikkati çekici özelliğinden faydalanılarak üretilmesi oldukça olasıdır. Bu şeritlerin bir diğer özelliğiise yönlendirici olmasıdır. Özellikle alışveriş merkezlerinin veya kişilerinkalabalık olarak var olduğu yerlerin girişinde bu şeritlerin yer alması girişve çıkışları yönetmekte oldukça başarılıdır. Bu şerit bariyerlerle karşılaşankişiler nereden nasıl giriş yapacaklarını kolaylıkla idrak etmektedir.Şerit Bariyer Nerelerde Kullanılır?

Şeritbariyer ile birçok özelliği kendisinde taşımasıyla hemen hemen birçok ortamda karşılaşılabilir. Şerit bariyer insanların kalabalık olduğu alanlarda kişileriyönlendirmek ve bir sıra oluşturmak için kullanılır. Bu sıra sayesindekişilerin mesafeyi koruması sağlanarak herhangi bir karışıklığın ortaya çıkmasıengellenir. Çünkü kalabalığın olduğu yerlerde kişiler arasında bazı sorunlarmeydana gelmekte ve yönlendirme mevcut olmadığından kişiler bulmak istedikleriyerlere ulaşmayabilmektedir. Bu açıdan bakıldığında şeritlerin düzenleyici veyönlendirici bir işlevlerinin olduğunu söylemek mantıklıdır. Şerit bariyerler AVM, havaalanlarında, kitap fuarlarında, araba galerilerinde, müzelerde,şirketlerin girişlerinde, güvenlik yerlerinde oldukça fazla yer almaktadır.Bunlar arasında yer alan şerit güvenlik bariyeri kişilerinbirbirinin özel olanlarına girmeden sağlıklı ve güvenli bir şekilde hareketetmesini sağlar. Bununla birlikte genelde kalabalık ortamlara kişilerin sırayla geçmesinin yanında güvenlik alanından geçmeden kişilerin alana girişleri deengellenmiş olunur. Ayrıca konser alanlarında da şeritleri görmek mümkündür.Kalabalığın en üst seviyede olduğu konser alanlarında bilet satışları ve alanagiriş için şerit kullanımı hem düzenli bir alan yaratır hem de kişilerin rahat bir şekilde alana girişini sağlar. Konser yanında sinema veya büyük marketlerdede sırayı düzenlemek için veya ödemenin kolaylıkla yapılabilmesi için şeritbariyerler sıklıkla tercih edilir. Ayrıca pandemi gibi durumlarda da sosyalmesafenin önem kazandığı göz önünde bulundurulduğunda şerit bariyerler bunoktada da oldukça işe yarar olmaktadır. Kişilerin belirli yerlerden geçebileceklerini ve belirli bir sıra halinde geçmeleri gerektiği bu bariyerler yardımıyla kişilere aktarılabilir. Böylece kişiler sosyal mesafeli ve sağlıklıbir şekilde ilerleyebilir.


Şerit Bariyer Çeşitleri ve Özellikleri

Şeritbariyerin kullanım alanının bu kadar geniş olması beraberinde birbirindenfarklı modelleri de beraberinde getirmektedir. Bu modelleri etkileyen noktalararasında bu bariyerlerin nasıl olduğu yer alır. Üreticiler her türlü alıcıyı vekullanıcıyı düşünerek hareket etmişlerdir. Bu bariyerler ayaklı ve duvartipi şerit bariyer olmak üzere iki şekilde kullanılmaktadır. Ayaklı şerit bariyerlerde tek ve çift mekanizmalı olarak 2 faklı şekildeüretilmektedir. Bu bariyerler kullanım alanına göre tercih edilmektedir. Örnekolarak bir girişin tamamı direkt kapatmak isteniyorsa duvarların her iki yanınagerilmiş duvara monte şerit bariyer doğru bir tercih olabilir. Bu duvara monteşerit bariyerlerin şerit uzunlukları değişiklik gösterebilmektedir. 2,60metreden yaklaşık 5 metreye kadar şerit seçeneği mevcuttur. Ayaklı şeritbariyer ise genellikle belirli bir yol boyunca kullanılmak üzere tercihedilebilir. Veya monte edilecek bir duvar mevcut olmadığında ayaklı olanmodeller kullanılmaktadır.  Bazen de duvara monte şerit bariyer ve ayaklışerit bariyer bir kombinasyon oluşturularaktan kullanılabilmektedir. güvenlik şerit bariyer bu tip bariyerlere verilebilecek iyi örneklerdenbirisidir. Genellikle bu şerit bariyerler kapalı ve büyük alanlarıngirişlerinde bulunur. Ve kişilerin maksimum güvenlikle ve düzenle içeriye girişyapmasına yardımcı olarak orada işini yapmaya çalışan güvenlik görevlisine deyardımcı olur. Şerit bariyerlerin model özellikleri ayak ve şerit kısımlarındaortaya çıkar. Genellikle kırmızı olarak düşünülen şeritler birçok farklı renkteolabileceği gibi çizgili veya çizgisiz de olabilmektedir. Bu tamamen alıcınınkullanacağı mekana göre seçim yapmasıyla ilgilidir. Bir diğer parçası olanbariyerlerin ayakları ise model farklılığını büyük oranda sağlamaktadır.Örneğin klasik olarak düşünüldüğünde metal düz kesim ayaklıklar genelliklebirçok yerde göze çarpmaktadır. Bunun yanında ödül törenleri ya da davet gibidaha şıklık barındıran yerlerde ise bu ayaklıklar normalden daha farklıolabilir. Örneğin ayaklıkların üst kısımları topuz şeklinde olabilir. Butopuzlar kristal yapıda olduğu gibi camdan da üretilebilir. Bu da bariyereekstra bir şıklık kazandırmaktadır. Bunun yanında bariyerler metal renkteolabildiği gibi altın renginde de olabilirler. Tüm bu modellerin yanında şerit bariyer plastik olarak da kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Buplastik üretim diğer metal ürünlere göre daha hafif bir yapıya sahiptir. Buhafif maddenin kullanılmasından dolayı taşınma işlemi daha kolay bir şekildegerçekleştirilmektedir. Kullanım olarak bu noktada tercih tamamen kullanıcılarakalmıştır.


ŞeritBariyer Fiyatları

Her üründe olduğu gibi şerit bariyerler de barındırdığı özelliklere göre fiyatfarklılıklarını taşırlar. Yönlendirme bariyeri fiyat farklılıkları bariyerdekullanılan malzemeye ve bariyerin tasarımına göre değişkenlikgöstermektedir.  Bunun yanında şerit bariyer fiyatları topluhalde de satılabilirler. Genellikle daha uzun bir alanda bariyerleri kullanmakisteyen kişiler için bu tercih daha elverişli olabilmektedir. Bu bariyerlerbirbirine geçmeli bir şekilde üretilmiştir yönlendirme şerit bariyer 4 yönlübağlantı imkanı sunarlar. Bu sayede uzun ve geniş alanlarda kalabalıklarkontrol edilebilir. Bu bariyerlerin ayaklı olanları paslanmaz şeritbariyer özelliği taşıyabilmektedir. Bu da hemen hemen birçok bariyerdearanan özelliklerdendir. Çünkü bariyerler iç mekanda kullanıldıkları gibi dışmekanlarda da kullanılmaktadır. Bu yüzden dış mekanlarda karışılması olası olanyağmur ve nem gibi faktörlere dayanıklı olması gerekir. Ayaklı şerit bariyer fiyat aralıkları bu noktada dayanıklılık ve paslanmazözelliklerle farklılık oluşturmaktır. Kullanıcılar birçok üründe olduğu gibibariyer seçiminde de markaya özen göstermektedir.  Birbirinden farklıpaslanmaz şerit bariyer çeşitlerini web sitemizde bulabilirsiniz.

Benzer Ürünler

Etiketler: şerit bariyer, YB01R1